20. rocznica powołania Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pobierz PDF
Kategoria: Uroczystości
Kiedy: o 00:00 (od 2021-05-01 do 2021-12-31)
Gdzie: Zielona Góra, Zielona Góra
Patronat Honorowy 20. rocznicy powołania Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

W czerwcu 2021 roku minie 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego – największej państwowej uczelni w Województwie Lubuskim. Uniwersytet Zielonogórski utworzony w 2001 roku z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej jest kontynuatorem dorobku i tradycji obu uczelni w każdym obszarze badań naukowych i kształcenia studentów. W 2017 roku do Uniwersytetu Zielonogórskiego została przyłączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, która obecnie jest Filią Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Studenci mają możliwość kształcenia się na 63 kierunkach, w ponad stu specjalnościach, w dziedzinach: humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, prawnych, przyrodniczych, ścisłych, technicznych, medycznych oraz artystycznych. Uczelnia posiada prawo do nadawania stopnia naukowego doktora w 17 dyscyplinach.

Uniwersytet Zielonogórski prezentuje się jako uczelnia otwarta na ludzi i nowe wyzwania. Dzięki swemu poważnemu potencjałowi naukowemu oraz bogatej bazie materialnej jest postrzegany jako jedna z głównych bram regionu na Polskę i świat.


 

Czas i miejsce:

Maj – grudzień 2021 roku

 

Lokalizacja

Województwo: lubuskie

Powiat: Zielona Góra

Adres: Zielona Góra