Książę Lubomirski lubuskim ambasadorem

Pobierz PDF
Podczas tegorocznych Dni Województwa Lubuskiego miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Książę Jan Lubomirski Lanckoroński został ambasadorem województwa lubuskiego. – Będę się starał zasłużyć na ten tytuł i pokazywać Lubuskie z jak najlepszej strony – mówił podczas uroczystości. Marszałek Elżbieta Polak podkreślała, że Lubuskie potrzebuje przyjaciół, ludzi którzy dobrze o nim mówią.

Książe Jan Lubomirski Lanckoroński z Lubuskiem związany jest poprzez kompleks zamkowo-pałacowy w Lubniewicach, który jest jego własnością. Podczas uroczystości podkreślał, że chciałby, aby było to miejsce otwarte dla Lubuszan. – Chciałbym, abyśmy mogli pokazać to miejsce sąsiadom z zagranicy, a tym samym pokazać jak piękne jest Lubuskie – przekonywał. Jan Lubomirski zapewniał, że będzie wspierał przedsięwzięcia województwa.

- Lubuskie potrzebuje przyjaciół – podkreślała z kolei marszałek Elżbieta Polak. – Szanujemy naszych ambasadorów, bo potencjałem regionu lubuskiego są ludzie. Często wyfruwają w świat, ale zawsze wracają, bo czują, że tu jest ich miejsce na ziemi – dodała.

Podczas uroczystości książę wpisał się do Lubuskiej Księgi Ambasadorów.

Galeria: Mamy nowego Ambasadora Województwa Lubuskiego

Zobacz również