Kulinarne szaleństwo na scenie

Pobierz PDF
Kozie sery, wino, wołowina – z tych produktów kucharz Grzegorz Łapanowski i marszałek Elżbieta Polak przygotowali regionalne pyszności. Wszystko na scenie, na oczach widzów, którzy obserwowali nieprzeciętne umiejętności kulinarnego teamu. – Nasz region smakuje winem i miodem – zapewniała marszałek, która własnoręcznie przygotowała sałatkę z pomidorów i lokalnego koziego sera. Członek zarządu Stanisław Tomczyszyn pomagał z kolei w przygotowywaniu wołowiny z zielonymi szparagami i borowikami.

Pierwsza potrawa, która powstała podczas kulinarnego show to sałatka caprese – z serem kozim i pomidorami. Na scenie wspólnie przygotowywali ją Grzegorz Łapanowski oraz marszałek Elżbieta Polak, która przekonywała, że w Lubuskiem są najlepsze pomidory i przepyszne sery. O walorach kozich przysmaków opowiadali także ich wytwórcy czyli właściciele Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego „Quzko”.

Następnie na scenie kulinarnej do „mistrzów kuchni” dołączył członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn. Kulinarny team na scenie przyrządził tatara z kaczki z sezonowymi owocami, których w Lubuskiem nie brakuje. Pytany o umiejętności kulinarne członek zarządu odpowiedział, że jego specjalnością jest jajecznica, od której zaczęła się jego kulinarna przygoda. Marszałek Elżbieta Polak nie była zdziwiona, ponieważ jak podkreślała Lubuskie to zagłębie drobiarskie. – Lubuskie to region z jajem – mówiła marszałek, która słynie z kulinarnego talentu. Przebojem internetu jest jej beza z owocami.

Ostatnią potrawą przygotowaną przez kulinarny team lubuski była wołowina z zielonymi szparagami i borowikami. Podczas pokazu Grzegorz Łapanowski zachęcał do korzystania z niezwykle bogatej oferty produktów regionalnych.

Wszystkie lubuskie przysmaki dostępne są na stoiskach Dni Województwa Lubuskiego.

Galeria: Pokaz kulinarny Łapanowskiego

Zobacz również