Urzędnicy się szczepią

Pobierz PDF
Od rana w urzędzie przeciwko COVID-19 szczepią się pracownicy i ich rodziny. - Chcemy dać dobry przykład. To jest jedyna skuteczna metoda na pozbycie się tego wirusa – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Od pół roku trwają w Polsce masowe szczepienia przeciwko COVID-19. Do akcji włączył się także samorząd województwa. Urząd marszałkowski, jak tylko pojawiła się taka możliwość, jako jeden z pierwszych zgłosił chęć utworzenia punktu szczepień w miejscu pracy. - Promujemy szczepienia przeciwko tej zarazie, bo tylko szczepienia dadzą nam wolność i powrót do normalności – podkreśla marszałek. .

Jednostką, która szczepi pracowników urzędu w Zielonej Górze jest Medkol, a w Gorzowie Przechodnia Dworcowa. Te jednostki mają wszystkie niezbędne uprawnienia. Niestety, trochę to trwało zanim urząd dostał zgodę z Narodowego Funduszu Zdrowia na uruchomienie punktu. W urzędzie, kiedy zgłoszono gotowość szczepienia zapisało się 1100 osób. Minęły dwa miesiące, więc w tym czasie większość już skorzystała z dostępnych szczepień.

Ostatecznie 78 osób zdecydowało się przystąpić do szczepienia – są to osoby, które chorowały i nie mogły się wcześniej zaszczepić. Do szczepień wykorzystano preparat firmy Pfizer. - Uważam, że uruchomienie punktów w zakładach pracy przyspieszyłyby wykonanie szczepień nie na takim słabym poziomie jak obecnie. Mam nadzieję, że zwiększy się zainteresowanie szczepieniami w Lubuskiem. Tylko 38 proc. Polaków jest zaszczepionych dwiema dawkami, a to nie daje nam odporności populacyjnej – wyjaśnia E.Polak.

Drugą dawką urzędnicy zaszczepią się 15 lipca br.  

Galeria: Szczepienia przeciwko COVID-19 w UMWL

Zobacz również