Nowy punkt szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Uniwersyteckim

Pobierz PDF
Nowy punkt szczepień  Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Nawet 500 osób dziennie szczepionych jest obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. W związku z tym w poniedziałek (26 kwietnia) na terenie lecznicy uruchomiony został kolejny punkt.

Kolejny punkt szczepień przeciw COVID-19 działa od 26 kwietnia obok oddziału zakaźnego. Jest to budynek modułowy, który docelowo będzie przeznaczony jako pomieszczenia do pretriażu.

Środki na uruchomienie tej inwestycji w kwocie 1,5 mln zł zielonogórski szpital otrzymał z budżetu Samorząd Województwa Lubuskiego

- Zarząd województwa konsekwentnie realizuje Strategię Promocji i Ochrony Zdrowia. Nasze zadania inwestycyjne wymagają wsparcia z budżetu samorządu i Regionalnego Programu Operacyjnego. Mieszkańcom regionu lubuskiego zależy na poprawie dostępności do leczenia i samych warunków leczenia, a dzięki temu poprawi się też jakość życia – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak podczas październikowej konferencji prasowej, kiedy podpisywano umowy dotyczące zabezpieczenia lubuskich szpitali w walce z COVID 19.

Pretriaż będzie konstrukcją odporną na warunku atmosferyczne. Wnętrze będzie ogrzewane i klimatyzowane. A co najważniejsze umożliwi wstępne rozpoznanie i selekcję pacjentów trafiających do szpitala.

plansu26041024x689.png

Powiązane wiadomości

Galeria zdjęć

Zobacz również