Covid-19: kwietniowe statystyki w szpitalach

Pobierz PDF
Lubuskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem odnotowały w ostatnich dniach jedynie niewielki spadek liczby chorych. Tzw. covidowe łóżka wciąż są w znacznej części zajęte

Podsumowaliśmy statystyki z kwietnia br. w zakresie liczby łóżek zajętych przez covidowych pacjentów marszałkowskich szpitalach. Mimo spadku liczby pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, nadal wiele osób wymaga hospitalizacji. Największe obłożenie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze było tuż po świętach Wielkanocnych, kiedy w lecznicy przebywało 244 chorych na covid-19. Dziś liczba pacjentów z Sars-cov-2 to 153 osoby. Podobnie sytuacja wygląda w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Tu dziś przebywa 148 pacjentów z covid-19. Natomiast najtrudniejszy w kwietniu był początek miesiąca, kiedy statystyki sięgały ponad 230 chorych. Covidowe łóżka ma także Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu. Obecnie przebywa tu 69 osób z koronawirusem. W szczytowym momencie kwietnia chorych było ponad 100. Na wykresie z danymi dotyczącymi obłożenia łóżek covidowych widać jednak spadek osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa. W całym województwie w szpitalach przebywa dziś ponad 800 osób z Sars-Cov-2. W stosunku do okresu poświątecznego spadek nastąpił aż o 300 hospitalizowanych osób.

Od poniedziałku w województwie lubuskim luzowane są obostrzenia. – Apeluję jednak o zachowanie dystansu i stosowanie środków bezpieczeństwa, by utrzymać obserwowany trend spadkowy zachorowań – mówi Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Powiązane wiadomości

Zobacz również