Polio a covid? Wzruszający film Janki Ochojskiej

Pobierz PDF

- Ośmielamy się o Janinie Ochojskiej mówić jako o „naszej”, bo – jak sama przyznaje – spędziła w sanatorium w Świebodzinie swoje młodzieńcze lata. O swojej chorobie mówi w kontekście dzisiejszych szczepień na covid-19. Do obejrzenia wzruszającego filmu – zachęcają przedstawiciele Lubuskiego Centrum Ortopedii.

 Janina Ochojska jest dziś posłanką do Parlamentu Europejskiego. Opublikowała film na temat swojej choroby. Film w nietypowy sposób zachęca do szczepień przeciwko Sars-cov-2. Mówi w nim o swoim dzieciństwie i zmaganiach z chorobą polio. Wspomina także lata spędzone w Świebodzinie – w ówczesnym sanatorium dla dzieci i młodzieży (dzisiejsze Lubuskie Centrum Ortopedii). Ochojska przyznaje, że to tu nawiązała pierwsze przyjaźnie. Do dziś chętnie odwiedza świebodziński szpital ortopedyczny, bierze udział w zjazdach tutejszych wychowanków.

W filmie porusza temat szczepień na polio. Podkreśla, że dziś choroby już nie ma, więc szczepionka skutecznie spełnia swoją funkcję ochronną. Tym samym zachęca do szczepień na covid-19.

Przyłączamy się do tego apelu. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

Zdjęcie: FB Janka Ochojska

Zobacz również