Pobierz PDF

Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął dziś (20.04) listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy w ramach zadania Budowa lub modernizacja dróg lokalnych.

- Cieszę się, że powstaną kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych, co podniesie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Na te inwestycje mieszkańcy czekali wiele lat - komentuje wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Zainteresowanie naborem było olbrzymie. Województwo Lubuskie dysponuje limitem 16 mln zł, a wartość złożonych wszystkich wniosków to ponad 60 mln zł, czyli  prawie 4 razy więcej. Do bezpośredniego finansowania zakwalifikowało się 17 beneficjentów. 

- Niestety - jak w każdym przypadku - mamy więcej zainteresowanych niż dostępnych środków. Jeszcze dzisiaj skieruję pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o dodatkowe środki na to działanie. Chciałbym, żeby każdy podmiot, który osiągnął limit punktowy otrzymał dofinansowanie - dodaje wicemarszałek.

Niestety kilku Beneficjentów nie uzyskało wymaganego minimum 8 punktów, co niestety oznacza, że nie otrzymają dofinansowania i nie ma ich na Liście Operacji.

W dostępnym limicie środków dofinansowanie otrzymały następujące podmioty:

1. Gmina Stare Kurowo

2. Powiat Wschowski

3. Powiat Strzelecko - Drezdenecki

4. Gmina Bytnica

5. Gmina Małomice

6. Gmina Rzepin

7. Gmina Kożuchów

8. Gmina Zwierzyn

9. Gmina Bobrowice

10. Gmina Górzyca

11. Gmina Krzeszyce

12. Gmina Trzciel

13. Gmina Otyń

14. Gmina Nowogród Bobrzański

15. Gmina Iłowa

16. Gmina Sława

17. Powiat Żagański

 

Materiał: Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

Do pobrania

Zobacz również