Ponad tysiąc chętnych na szczepienia w urzędzie!

Pobierz PDF
1024 pracowników urzędu marszałkowskiego i jednostek podległych chce się zaszczepić przeciw COVID-19 w miejscu pracy. Inicjatorką utworzenia punktu szczepień w urzędzie jest marszałek Elżbieta Anna Polak.

- Nie mamy żadnych wątpliwości, że samorządy powinny być włączone do programu szczepień. Decentralizacja działań na pewno przyśpieszy nabycie populacyjnej odporności. Ja oraz wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak z racji wieku jesteśmy już po pierwszej dawce. Wystąpiliśmy więc z inicjatywą zaszczepienia pracowników w ramach szczepień w zakładach pracy. To jest bardzo dobry pomysł, ale szkoda, że nie znamy jeszcze daty i nie wiemy, kiedy te szczepienia będą mogły być realizowane – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Chęć zaszczepienia zadeklarowały łącznie 1024 osoby: 441 pracowników urzędu oraz 583 osoby z jednostek podległych i podmiotów współpracujących. Marszałek Polak zachęca do skorzystania z takiej możliwości innych pracodawców.  - Chcemy również, żeby z naszej Sali Kolumnowej, która zostanie przystosowana do wymogów punktu szczepień masowych mogli korzystać także inni pracodawcy. Apeluję do wszystkich pracodawców, aby odpowiedzieli na taką możliwość, jaką daje Narodowy Program Szczepień, a do autorów programu apeluje o przyśpieszenie zakładowych szczepień, bo jesteśmy gotowi do zaszczepienia naszych pracowników natychmiast – podkreśla.

Powiązane wiadomości

Zobacz również