Medycy wspierają kadrę Szpitala Tymczasowego

Pobierz PDF
Lekarze i pielęgniarki z Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie (dawniej LORO) zasilili kadrę Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze.

6 lekarzy ortopedów, 14 pielęgniarek, w tym 3 anestezjologiczne z Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie (dawniej LORO) zasiliło kadrę Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze. Na apel odpowiedziało jeszcze trzech lekarzy, którzy również wyrazili gotowość pracy w Szpitalu Tymczasowym.

- Ten wielki wyraz solidarności, jest niezwykle potrzebny teraz, gdy trzecia fala nabrała gwałtownego rozpędu. Niestety przez pewien czas, trudno określić jak długo, wykonywanie zabiegów planowanych przez szpital ortopedyczny będzie bardzo ograniczona. Zasada - wszystkie ręce na pokład u nas działa. Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie - dziękujemy! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W związku z powyższym w Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie niestety konieczne jest zamknięcie jednego oddziału ortopedycznego, a co drugi dzień wyłączana jest całkowicie jedna sala operacyjna. Od poniedziałku znacznie ograniczona została operatywa. 85 proc. składu ortopedów czynnie pomaga lub właśnie kończy zadania, aby pomagać w szpitalu tymczasowym.   

Zobacz również