Lepsze warunki dla pacjentów onkologicznych

Pobierz PDF
Na zdjęciu od lewej: wiceprezes gorzowskiego szpitala, Robert Surowiec, marszałek Elżbieta Anna Polak oraz prezes gorzowskiego szpitala, Jerzy Ostrouch.
Dobiega końca budowa pododdziału dziennej chemioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Inwestycję na finiszu odwiedziła marszałek Elżbieta Anna Polak

Budowa Pododdziału Dziennej Chemioterapii w gorzowskim szpitalu rozpoczęła się w 2020 r. i dobiega już końca. Jeszcze w marcu obiekt ma być gotowy i oddany do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Wkrótce pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędne sprzęty i urządzenia.

– Ta inwestycja jest niezwykle potrzebna. Chodzi nam o zwiększanie dostępności do leczenia i spełnianie standardów europejskich. Dzięki jej realizacji znacznie poprawią się warunki leczenia pacjentów onkologicznych. - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

3 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Koszt budowy pododdziału wynosi ponad 5 mln zł. Inwestycję kwotą 3 mln zł dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Budynek będzie miał powierzchnię 600 m kw. Zaplanowano w nim:

  • obszerną 32-stanowiskową salę do chemioterapii,
  • pomieszczenie do kompletowania leków,
  • 3 gabinety lekarskie,
  • 2 zabiegowe,
  • poczekalnię dla ok. 50 pacjentów.

Warunki leczenia pacjentów znacznie się poprawią

Przeniesienie punktów podawania chemii pacjentom onkologicznym do nowej lokalizacji pozwoli szpitalowi znacznie poprawić warunki ich leczenia. Obecnie chemioterapia realizowana jest na terenie Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii, gdzie mieści się zaledwie 14 stanowisk. To zdecydowanie za mało, bo pacjentów wymagających takiej formy leczenia przybywa.

- Ta inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ub.r. Jest to miejsce newralgiczne dla pacjentów onkologicznych, ponieważ niejednokrotnie dwa, trzy razy w tygodniu pacjent musi się tu stawić po to, aby podać mu lek. Dlatego chcieliśmy stworzyć dla tych osób takie warunki, aby czuli się tutaj bezpiecznie i odpowiednio zaopiekowani - mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiego szpitala.

Wykonawcy inwestycji

Przetarg na budowę pawilonu rozstrzygnięto na początku marca 2020 r. Jego wykonawcą jest przedsiębiorstwo LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia.

Program funkcjonalno-użytkowy dziennego oddziału chemioterapii wykonała stołeczna pracownia projektowa Mormor Studio, a wnętrza zaprojektowała gorzowianka Agata Stępińska-Kaczmarczyk z biura Architekt.

 

Powiązane wiadomości

Galeria zdjęć

Zobacz również