Rusza konkurs dla młodych!

Pobierz PDF
Zdjęcie z rozstrzygnięcia czwartej edycji Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych. Na zdjęciu uczestnicy konkursu.
Aż 15 tys. zł na jeden pomysł, a w sumie prawie milion złotych. O takie pieniądze będzie mogła starać się lubuska młodzież. W marcu ruszy kolejna edycja Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.

Zarząd województwa dziś przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu. Stanie się to na początku marca. W tym roku młodzi pieniądze pozyskają na działania promocyjne w aż 5 tematach. W porównaniu do poprzednich edycji czeka też większe dofinansowanie. Tym razem na pojedynczy projekt przygotowano nawet 15 tys. zł.

– Budżety obywatelskie znajdują się wysoko na liście priorytetowych zadań, realizowanych przez samorząd województwa. Od lat prowadzimy konkursy na inicjatywy młodzieżowe i senioralne, wspierając wiele wartościowych projektów. Pomimo pandemii oraz trudnej sytuacji także w tym roku konsekwentnie kontynuujemy ideę budżetów obywatelskich – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Tegoroczna edycja LOIM nawiązuje aż do pięciu sfer aktywizacji uczestników zadań: promowania idei świadomości obywatelskiej, zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, ochrony środowiska, praworządności w państwie demokratycznym, przestrzegania praw człowieka oraz promowania wolontariatu. Powyższa tematyka związana jest z aktualnie panującą sytuacją. Ważne, by projekty angażowały młodzież, bo do nich ten konkurs jest skierowany. Po środki mogą sięgnąć stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Chętni mogą liczyć na pomoc pod numerem tel. (68) 45 65 788 lub (68) 45 65 560, piszać na e-mail: sekretariat.dm@lubuskie.pl lub s.sobczyk@lubuskie.pl. Szczegółowe informacje znajdować się będą na stronie BIP www.lubuskie.pl oraz w Generatorze eNGO na stronie www.lubuskie.engo.org.pl, przez który należy złożyć ofertę.

*Fotografia z rozstrzygnięcia tryeciej edycji Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych

Zobacz również