Aparaty AIRVO dla chorych na COVID-19

Pobierz PDF
AIRVO
Zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu wartości projektu „Lubuskie kontra wirus" o 2,4 mln zł. Środki te przeznaczone zostaną m.in. na zakup aparatów AIRVO niezbędnych w leczeniu pacjentów z COVID-19.

Możliwości zwiększenia wartości projektu „Lubuskie kontra wirus”, realizowanego ze środków RPO Lubuskie 2020 pojawiły się dzięki oszczędnościom spowodowanym niskim kursem euro. Dodatkowe 2,4 mln zł przeznaczone zostaną m.in. na zakup aparatów do prowadzenia wysokoprzepływowej terapii donosowej (pod ciśnieniem) AIRVO. Aparaty te pomagają w leczeniu COVID-19. - Powodują, że pacjenta nie trzeba intubować. To ważne, ponieważ lekarzy anestezjologów, którzy mogą podłączyć respirator brakuje. Aparat natlenia powietrze, nawilża je i ogrzewa. To zdecydowanie poprawia komfort oddychania. Więc apeluję, żeby te łóżka były tworzone z takim właśnie aparatem – podkreślała Renata Korczak – specjalista chorób zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim, 15 października. Samorząd zakupi 12 taki urządzeń. 6 trafi do szpitala w Zielonej Górze i 6 do szpitala w Gorzowie. Koszt zakupu ok. 680 tys. zł.

Pozostałe środki przeznaczone zostaną na prace remontowo-budowlane na oddziałach specjalistycznych szpitala w Zielonej Górze oraz zakup środków ochrony indywidualnej.

Dzięki wsparciu powstaną izolatki na Oddziałach Zakaźnym Dziecięcym, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziale Neurochirurgii. Ich utworzenie umożliwi leczenie pacjentów niecovidowych.

 

Zobacz również