75 lat OSP w Otyniu

Pobierz PDF
Strażacy oraz zaproszenie goście na tle samochodu strażackiego.
Od 75 lat OSP w Otyniu ratuje ludzkie życie i pomaga w kryzysowych sytuacjach. Taki jubileusz jest godny hucznych obchodów. Z gratulacjami do ochotników udał się członek zarządu Marcin Jabłoński.

Ochotnicza Straż Pożarna w Otyniu pierwszy raz na karty historii wpisała się 15 września 1945 r. i pomimo wielu trudnych chwil działa do dzisiaj. - Składam wyrazy podziękowana za wspaniałą pracę oraz długą tradycję. Będziemy Was wspierać w działaniach, abyście bezpiecznie wykonywali powierzone obowiązki. Jako samorząd województwa pomagamy OSP m.in. w zakupach niezbędnego sprzętu – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

W obchody 77-lecia OSP włączyli się także lubuscy parlamentarzyści. - Nie brakuje osób, które chcą służyć, otrzymując głównie w zamian dobre słowo. Ratujecie ludzkie życie i chronicie Polaków. W mniejszych społecznościach OSP jest również organizatorem życia społecznego. Życzę kolejnych udanych rocznic i wielu sukcesów – mówił poseł Waldemar Sługocki.

Gratulacje strażakom-ochotnikom złożył dodatkowo Grzegorz Potęga, nawiązując przy okazji do prób pozyskania przez OSP Otyń nowego samochodu. - Zmierzamy ku udanemu finałowi przetargu, który ma wywołać samochody nie tylko dla Otynia, ale dla jeszcze kilku jednostek OSP. To będzie najlepszy prezent z okazji tego 75-lecia – podsumował radny województwa.

Zobacz również