Rozmowy o wsparciu Domu Samotnej Matki

Pobierz PDF
Kwestie dotyczące przyszłego finansowania Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze ze środków samorządu województwa, a także ze środków PFRON były tematem spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z dyrektorem ROPS w Zielonej Górze.

W poniedziałek, 14 września br. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak spotkała się z Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze Jakubem Piosikiem. Rozmowy dotyczyły finansowania Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze ze środków samorządu województwa, a także ze środków PFRON w zakresie dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W spotkaniu udział wziął także Przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze Tomasz Lehman.

Przypomnijmy, że tydzień temu dzięki wspólnym działaniom rządzącej koalicji i za zgodą radnych Sejmiku udało się przekazać 200 tys. zł dla domów samotnej matki w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Dzięki przyznanym dotacjom więcej samotnych matek znajdzie pomoc w trudnych chwilach, uzyskując kompleksowe wsparcie. Co więcej w przypadku zielonogórskiej placówki ma się w niej również znaleźć miejsce na Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy w rodzinie.

 

 

 

Zobacz również