Lubniewice zaczarowały marszałków

Pobierz PDF
Konwent Marszałków to także okazja do promocji regionu. Marszałkowie zwiedzili zamek Książąt Lubomirskich, gdzie wysłuchali niezwykłego koncertu Adama Bałdycha. - Zamek przez 25 lat był zamknięty. Teraz udało się go otworzyć dla zwiedzających. To kolejny atrakcyjny punkt na mapie Lubniewic - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubniewice to jedna z turystycznych pereł regionu, położona nad malowniczymi jeziorami, zajmującymi prawie 500 ha. Miejscowość została szerzej rozpromowana m.in. dzięki filmowi „Sztuka kochania”, opowiadającego o legendarnej seksuolożce Michalinie Wisłockiej. Na jej cześć został zresztą nazwany otwarty w 2012 r. Park Miłości, który jest jedną z głównych, lokalnych atrakcji.

Mówiąc o atrakcjach nie sposób pominąć również zamku Książąt Lubomirskich. Zabytek udało się odrestaurować, o czym na własne oczy przekonali się marszałkowie z całej Polski. Obiekt kryje w sobie wiele tajemnic i piękna. Wystarczy wspomnieć o malowniczych freskach, interesujących księgozbiorach oraz niezwykłej historii tego miejsca oraz rodu Lubomirskich. Niegdyś zamknięty zamek, od niedawna ponownie otworzył swoje drzwi dla turystów.

Zwieńczeniem drugiego dnia Konwentu Marszałków Województw RP w Lubniewicach był koncert Adama Bałdycha, laureata licznych nagród, wielokrotnie nominowanego do tytułu najpopularniejszego artysty jazzowego roku. Muzyk zagrał dla uczestników w zamku Książąt Lubomirskich. Dodajmy, że marszałkowie mieli także okazję zapoznać się z możliwościami aktywnego wypoczynku w Lubniewicach.

Galeria: Koncert w zamku w Lubniewicach

Zobacz również