Polsko-niemiecka narada

Pobierz PDF
26 maja br. w Medycznym Studium Zawodowym w Gorzowie Wlkp. odbyła się narada dotycząca uruchomienia wspólnych kierunków medycznych po obu stronach Odry. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Integracja zagranicznych, młodych bezrobotnych osób w sektorze opieki w Brandenburgii". W naradzie  wziął udział wicemarszałek Maciej Szykuła.

Spotkanie  z partnerami z Berufs-Ausbildungs- Zentrum e.V. Selbelang oraz OiF- Austryiacki Fundusz Integracyjny Wiedeń odbyło się w celu ustalenia wspólnego planu działania na uruchomienie kierunków medycznych.

Celem projektu jest zdobywanie, tworzenie profili i doradztwo polskich młodych pracowników medycznych w celu zatrudnienia w placówkach pielęgnacyjnych w Brandenburgii. Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że w województwie lubuskim jest nadal duże bezrobocie wśród młodych osób. – Takie kierunki medyczne mogą być rozwiązaniem dla osób szukających pracy zagranicą. Dodatkowo  musimy pamiętać o tym, że nasze społeczeństwo się starzeje. Jest ogromne zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych – zapewniał Maciej Szykuła, wicemarszałek województwa lubuskiego. W ramach wspólnego projektu niemiecka i polska młodzież będzie brała udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Odbędą kursy językowe.  

Galeria: Polsko-niemiecka narada

Zobacz również