Urząd Marszałkowski może szczepić swoich pracowników

Pobierz PDF
Chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 w miejscu pracy zgłosiło ponad 1000 pracowników urzędu marszałkowskiego i jednostek podległych. Fot. unsplash
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego został zarejestrowany w systemie jako zakład pracy uprawniony do szczepień pracowników przeciw COVID-19.

Wiodącym punktem szczepień w Zielonej Górze będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDKOL", natomiast w Gorzowie Wlkp., Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Dworcowa". Obecnie podpisywane są umowy z tymi placówkami. 

Przypominamy, że chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 w miejscu pracy zgłosiło ponad 1000 pracowników urzędu marszałkowskiego i jednostek podległych. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że samorządy powinny być włączone do programu szczepień. Decentralizacja działań na pewno przyśpieszy nabycie populacyjnej odporności. Wystąpiliśmy więc z inicjatywą zaszczepienia pracowników w ramach szczepień w zakładach pracy. To jest bardzo dobry pomysł – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Powiązane wiadomości

Zobacz również